Kandy

Kandy (wycieczka jednodniowa) – Kandy jest stolicą Prownicji Centralnej Sri Lanki, która słynie z licznych zabytków. Wycieczka rozpoczyna się wczesnym rankiem wyjazdem z hotelu, by odwiedzić sierociniec słoni, fabrykę herbaty oraz najsłynniejszy w Kandy – Królewski Ogród Botaniczny, posiadający imponującą kolekcję palm, przypraw, ziół leczniczych oraz ponad 100 gatunków orchidei. Podczas dalszej części zwiedzania będzie można zobaczyć także niesamowitą Świątynię Świętego Zęba Buddy, niezwykle ważną dla wyznawców buddyzmu oraz muzeum i ogród przypraw.

Cena – ok. 100 USD.

Kandy (wycieczka dwudniowa) – Wycieczka rozpoczyna się wczesnym rankiem. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w wytwórni herbaty. Podczas spaceru ulicami miasta można poczuć miejscowy klimat, a także niezwykle ważne miejsce dla buddystów, czyli Świątynię Świętego Zęba Buddy. Późnym wieczorem obejrzymy wspaniały pokaz miejscowego tańca, a następnie będzie czas wolny na zakupy. Po kolacji następuje przejście do hotelu na spoczynek. Następnego dnia, zaraz po śniadaniu, udajemy się się do Królewskiego Ogrodu Botanicznego, z którego słynie Kandy. Jednym z kolejnych punktów jest sierociniec słoni, gdzie będziemy mogli zaznajomić się ze sposobem pielęgnacji olbrzymich zwierząt. Po lunchu ruszymy w drogę powrotną do hoteli.

Cena – ok. 190 USD.

Więcej informacji:

Miasto Kandy leży w środkowej Sri Lance. Jest stolicą Prowincji Centralnej, która obejmuje powiaty: Kandy, Matale i Nuwara Eliya. Miasto ma niewiele ponad 150 tysięcy mieszkańców. Leży na wysokości 500 metrów nad poziomem morza, w odległości około 120 kilometrów od Colombo. Kandy to nazwa oficjalna, miejscowi nazywają je raczej „Nuwara”, czyli „miasto”.

Pierwsza osada została w tym miejscu założona około 1300 roku i przez wieki była stolicą Królestwa. Jego najsłynniejszą budowlą jest Sri Dalada Maligawa (Świątynia Zębów ), która zbudowana jest wokół jednego z zębów Buddy. Kandy jest ważnym ośrodkiem religijnym Syngalezów i miejscem pielgrzymek Buddystów należących do szkoły Theravada. Raz do roku odbywa się tam procesja, znana jako Esala Perahera, podczas której w wielkim pochodzie ulicami miasta obnosi się relikwię.

W mieście znajduje się również uniwersytet Peradeniya oraz Trinity College, uważany za najlepszą uczelnię w kraju.W mieście znajduje się również Kandy City Centre, nowoczesny kompleks handlowo-rozrywkowy w Dalada Veediya. Kompleks ten jest wyposażony w najnowocześniejsze udogodnienia, które wpisane są w tradycyjną architekturę pochodzącą z czasów średniowiecza. W centrum miasta znajdują się filie kilku banków, dobrze wyposażone supermarkety, nowoczesne restauracje i księgarnie.

W Kandy znajdują się nie tylko rozmaite restauracje, lecz także mnóstwo cukierni. Dostępne są również bary z kuchnią z całego świata, łącznie z europejską. Dominują oczywiście dania ze Sri Lanki, Indii i Chin. Znajdziemy też międzynarodowe sieci fast food, takie jak Pizza Hut, KFC i miejscową sieciówkę Dinemore..

Zobacz rowniez

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *