Colombo

Stolica Sri Lanki to fascynujące miasto będące mieszanką wschodu i zachodu, bogatej tradycji i nowoczesności. Colombo jest również głównym portem wyspy, którego najsłynniejszą częścią jest Pettah – miejscowy targ. Podczas wycieczki do Colombo zatrzymamy się w sklepie z bogatym wyborem orientalnej biżuterii, z której słynie Sri Lanka. Kolejnym etapem będą m.in. domy handlowe, sklepy z wyrobami rękodzielniczymi oraz herbaciarnie, w których można nabyć wyborną lankijską herbatę.

Cena: ok. 35 USD.

Więcej informacji:

Colombo jest największym miastem i dawną stolicą Sri Lanki (obecnie tą funkcję sprawuje Sri Dźajawardanapura Kotte). Znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy. Colombo jest tętniącym życiem miastem, w którym miesza się wygoda współczesnego życia i piękne ruiny kolonialnych budynków. Region Metropolii Colombo obejmuje dzielnice: Colombo, Gampaha i Kalutara.

Ze względu na duży port morski i jego strategiczne położenie w obszarze szlaków morskich prowadzących ze wschodu na zachód, miasto Colombo było znane już nawet starożytnym kupcom około 2000 lat temu. Jednak jako że największe znaczenie Sri Lanka zyskała dopiero pod panowaniem Imperium Brytyjskiego, we wcześniejszych latach nie ściągnęła w to miejsce zbyt dużego kapitału. Od czasu odzyskania niepodległości w 1948 roku, Colombo stało się handlowym centrum wyspy, do którego przyjeżdżają inwestorzy z całego świata..

Zobacz rowniez

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *