Rafting

Szalony, 12-kilometrowy spływ górską rzeką w dziesięcioosobowych pontonach odbywa się w przepięknej okolicy będącej parkiem krajobrazowym. Każdy z uczestników dostaje kapok, kask oraz wiosło (w chłodniejsze dni także pianki nurkowe). Jeszcze przed rozpoczęciem spływu grupa udaje się na most, z którego można zrobić ciekawe fotografie. Po przejściu w bród na drugą stronę rzeki można zobaczyć drugi, zabytkowy most rzymski z II wieku. Tam co odważniejsi mogą skoczyć do rzeki z sześciometrowej skały.

Po wejściu do pontonów rozpoczynamy spływ. Na każdym pontonie znajduje się instruktor, który steruje nim i czuwa nad bezpieczeństwem grupy. Przebieg spływu zależy od temperamentu załogi – można zabawiać się w bitwy wodne albo w skupieniu wiosłować unikając dodatkowych dawek adrenaliny. W połowie spływu przewidziany jest przystanek na piaszczystej wysepce i wesołe zabawy animacyjne z wiosłami. Można także w miejscach wskazanych przez instruktora spróbować body raftingu – czyli wskoczyć do rzeki i poddać się jej nurtowi. Jest to całkowicie bezpieczne, gdyż kamizelka zapewnia należytą ochronę i wyporność. Po przepłynięciu dwóch trzecich dystansu przybijamy do brzegu na lunch. Po posiłku zostaje nam już niewielki odcinek rzeki do przebycia.

Na zakończenie wodnej przygody wspólnymi siłami wyciągamy pontony z rzeki, a następnie przebieramy się w suche ubrania. W drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze na początku Kanionu Köprülü, gdzie będzie można kupić zdjęcia i filmy wykonane podczas naszych zmagań z bystrym żywiołem.
Cena: ok 40 EUR..

Zobacz rowniez

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *