Wyspy Eolskie

Wycieczka morska do maleńkiego archipelagu wulkanicznych Wysp Eolskich. Ostatnia erupcja miała miejsce w końcu XIX wieku. Doskonałe tarasy spacerowe zawiodą chętnych na niezwykłą plażę z czarnym piaskiem, a dbającym o zdrowie i spragnionych dziwacznych przyjemności polecamy siarczane kąpiele błotne lub gorące źródła, które biją prosto z głębin morskich.

Wyspy Eolskie lub Wyspy Liparyjskie

Liparyjskie Wyspy pochodzenia wulkanicznego, składają się z siedmiu zamieszkanych wysp. Lipari, Salina, Vulcano, największe. w kierunku zachodnim znajdują się wyspy Stromboli i Panarea. Z około milionem lat, dwie wyspy Alicudi Filicudi to najstarsze wyspy archipelagu. Vulcano i Stromboli, są opisywane jako wyspy o intensywnej działalności wulkanicznej, są to wyspy najmłodsze. Na innych wyspach znajdziemy poza gorącymi strumieniami wody, podziemne gorące źródła wodne, błota termalne, a także sporadycznie różne gazy, lecz nie będące wynikiem aktywności wulkanicznej.

Na wyspy można dostać się łodzią lub promem, nieporównywalnie piękne krajobrazy, które moim zdaniem należą do najbardziej ekscytujących pustkowi leżących na obszarze Morza Śródziemnego.
Niestety będziecie zmuszeni do podróży drogą morską, ponieważ na żadnej z tych wysp nie wybudowano lotniska.

Z Neapolu na wyspę Stromboli płynie się łodzią około 7-8 godzin.
Szybkie wodoloty przetransportują was na wyspy Liparyjskie w około 4 godziny z Neapolu.

Najkrótsze połączenia są z Sycylii. Wodolotem, można dostać się do Palermo, Milazzo i Messina w około 50 – 90 minut. Jednakże w zimie bardzo ciężko jest dostać się na wyspy (zależne od pogody).

Cena orientacyjna:  ok. 46 EUR.

Zobacz rowniez

One comment

  1. Na jednodniowa wycieczke bez problemu wyskoczycie z Milazzo na Sycylii, a w sezonie takze z Cefalu czy Tropei. Najwiekszy wybor oferuje Milazzo zlokalizowane najblizej archipelagu, stamtad osiagalne sa wszystkie wyspy, przy czym nie ma mozliwosci odwiedzenia calej siodemki w jeden dzien.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *