City tour – Hurghada

Zobacz najciekawsze miejsca w starej i nowej Hurghadzie, poczuj klimat arabskiego targu, wypij aromatyczne karkade i wypal sziszę w orientalnej kawiarence, zrób zakupy bez natarczywych sprzedawców. To wszystko jest możliwe podczas jednej wycieczki. Zapraszam na CITY TOUR – wyjątkową wycieczka po Hurghadzie z polskojęzycznym przewodnikiem.

City Tour to krótka popołudniowa wycieczka po Hurghadzie. Dzięki której poznacie życie Egipcjan, takie życie nie z okna hotelowego ani autokarowego, ale prawdziwe – tutejszej ludności. Dlatego też udacie się na starą Hurghadę, aby zobaczyć i usłyszeć gwar i szum na wielkim arabskim bazarze, tam z pewnością zostaniecie zapytani o bakszysz. Nasz przewodnik opowie wam ciekawe rzeczy, o których jeszcze nie słyszeliście. Będziecie mieli również okazje, aby zrobić niezapomniane zdjęcia w nowoczesnym porcie jachtowym, zwiedzić wielki meczet w strojach muzułmańskich oraz zakupić pamiątki bez natarczywych sprzedawców.

Około godz. 15:00 przyjeżdża po Państwa do hotelu busik turystyczny. Jedziemy na spacer, na Bulwar Hurghada Marina, odwiedzamy również znajdującą się w pobliżu ministocznię, w której remontowane są statki i powstają nowe łodzie, następnie idziemy do największego meczetu w Hurghadzie. W najstarszej dzielnicy miasta – Dahar zwiedzamy kościół koptyjski i akwarium (opłata 25 LE), przechodzimy przez souk – arabski targ z warzywami i owocami. Na końcu jedziemy do orientalnej kawiarenki, w której chwilkę odpoczywamy (fajka wodna i napój gorący lub zimny w cenie). Ostatnimi punktami programu są: instytut papirusu i galeria z suwenirami. Powrót do hotelu około godz. 19:00. Prywatne city tour od 2 do 4 osób kosztuje 15$ za os. i odbywa się codziennie.
Cena: ok 15$.

Related Post

Zobacz rowniez

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *