Rejs po Nilu

Rejs po Nilu jest popularnym sposobem zwiedzania Górnego Egiptu. Jak mówi stare egipskie przysłowie “Egipt darem Nilu”. Egipcjanie od wieków zawdzięczają swoją egzystencję tej rzece i w jej okolicach zgromadzili wspaniałe zabytki. Rejs Nilem to świetny sposób na prześledzenie historii Egiptu. Statki wycieczkowe zatrzymują się przy najciekawszych miejscach od Luksoru do Asuanu. Wycieczka trwa 5 dni i 4 noce lub 7 dni i 6 nocy.

W polskich biurach podróży jest bardzo bogata oferta wycieczek 7+7 czyli rejs + wypoczynek. Takie oferty są przygotowane w sam raz, skalkulowane tak żeby zbytnio nie przepłacać.

Nie warto np wykopywać 7 dni w 4-5* hotelu z ALL, a potem na miejscu zakupić u rezydenta wycieczkę na rejs po Nilu, zdecydowanie lepiej wybrać się na gotowy wyjazd w pakiecie.

Podczas rejsu statkiem mozna podziwiac niesamowitą zmiennośc krajobrazów południowej części Egiptu.  Ogromne, bogate rezydencje kontrastują z polami uprawnymi oraz niewielkimi domeczkami skromniejszych mieszkańców Egiptu. Można zaobserwować panie robiące pranie w wodach Nilu, dzieci bawiące się na przybrzeżnych płytkich wodach , rybaków, malutkie wioski oraz większe miasta pełne wysokich budynków oraz statków turystycznych i miejscowych zacumowanych w portach.

W Luksorze bardzo polecamy wieczorną wycieczkę bryczkami po miescie i bazarze.

Statki ogólnie rzecz biorąc są 5 * , jednak statet statkowi nierówny – i nie jest to absolutnie uzależnione od turoperatora tylko od lokalnego biura z którym dany turoperator wspólpracuje. A niekiedy również nie jest to też kwestią „siły przebicia” lokalnego przedstawiciela, poniewaz czasami statki są przydzielane grupom w kolejności zaokrętowania..

Zobacz rowniez

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *