Wycieczki fakultatywne – dlaczego warto i co to jest?

wycieczki_fakultatywneCzęsto turyści, korzystający z ofert biura podróży, chcą zobaczyć nieco więcej miejsc, niż zakłada wykupiona przez nich oferta turystyczna, dlatego decydują się dodatkowo na wykupienie wycieczki fakultatywnej.

Jeżeli jesteś zdecydowany zobaczyć więcej niż „rozrywki” oferowane w ramach normalnych wyjazdów organizowanych przez biura podróży, to warto rozejrzeć się za ofertami fakultatywnymi, które na pewno dostarczą niezapomnianych atrakcji.

Kiedy wykupić wycieczkę fakultatywną?

W zależności odbiera podróży wycieczkę fakultatywną można wykupić podczas rezerwacji przed wyjazdem lub po przyjeździe na miejsce, jeśli jest taka możliwość. Wycieczkę fakultatywną wówczas wykupujemy u lokalnych rezydentów biur podróży lub miejscowych usługodawców. Wykup wycieczki fakultatywnej nie jest konieczny, jeśli chcemy wędrować sami w celu bliższego poznania okolicy. Wówczas warto zdecydować się na wynajem samochodu.

Program wycieczki fakultatywnej

Z programem wycieczki fakultatywnej powinno się zaznajomić przed jej wykupieniem. Należy się również upewnić czy umowa z biurem podróży zawiera opis tego typu wycieczek. To później ułatwi ewentualne dochodzenie roszczeń dotyczących niewywiązania się biura podróży z wyżej wspomnianej umowy pisemnej. Wycieczka fakultatywna posiada program, który zwykle zawiera pakiet dodatkowych atrakcji i imprez. Należy sprawdzić czego one dotyczą. Wycieczki fakultatywne mogą mieć różny program, w zależności od zamożności turystów. Z reguły program ów zawiera zwiedzanie zabytków, ale także kurs nurkowania, rejsy, rajdy, loty i wiele, wiele innych oryginalnych atrakcji. Organizator wycieczki fakultatywnej powinien zapewnić dojazd, ubezpieczenie dla turysty i opiekę przewodnika. Należy upewnić się, czy przewodnik jest obcojęzyczny, jeszcze przed zakupem wycieczki. Wówczas można wynająć dodatkowo tłumacza, choć we współczesnym świecie większość turystów potrafi posługiwać się językiem angielskim. Organizator wycieczki ma obowiązek zapewnić klientowi podstawowe ubezpieczenie, jednak na jego życzenie może ubezpieczy turystę dodatkowo.

Wszystkie wycieczki fakultatywne, prezentowane na niniejszej stronie są propozycjami lokalnych biur podróży lub organizatorów turystycznych. Podane ceny wycieczek są orientacyjne, a program ramowy. Programy wycieczek i ceny wycieczek nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, mają charakter czysto informacyjny.
.

2 komentarze

  1. Witam serdecznie, w dniach 1-9 czerwiec, będę z koleżanką w Makarskiej (Chorwacja). Chciałabyśmy wykupić wycieczkę w góry Bokovio i Fish Piknik. Proszę o informacje, jak możemy tego dokonać i czy jest możliwość zrobienia tego po przyjeździe do Chorwacji.
    Pozdrawiam
    Kinga

  2. Witam serdecznie, jeżeli jest to wyjazd zorganizowany najlepiej porozumieć się w tej sprawie z biurem organizującym wyjazd. A jeżeli jadą Panie same to z powodzeniem będzie można wykupić taką wycieczkę w jednym z lokalnych biur podróży. Przed podjęciem decyzji najlepiej popytać w kilku biurach i wybrać ofertę z najdogodniejszą ceną i programem wycieczki. Wybierając na własną rękę lokalne biuro podróży warto również wybierać te, które mają swoją siedzibę pod określonym adresem. Proszę unikać biur „krzaczków” – to się tyczy zdecydowanie wszystkich kierunków wakacyjnych. Życzymy udanego wyjazdu!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *