Home / AZJA / Indie / Wodospady Dudhsagar
Wodospady Dudhsagar

Wodospady Dudhsagar

Goa jest unikalna, a różnice w stosunku do innych stanów Indii widać tu na każdym kroku. Panuje tu jedyna w swoim rodzaju atmosfera, o czym świadczy np. ponad 450-letnia obecność Portugalczyków, która zaznaczyła się wyraźnie w architekturze, kuchni i stylu życia. Czas płynie leniwie jak w krajach śródziemnomorskich, jest pora sjesty, w kuchni królują tradycyjne indyjskie przyprawy, ale widać też wpływy portugalskie. To kraina kulinarnych rozkoszy dla wegetarian i amatorów owoców morza.

Podczas wycieczki do Wodospadów Dudhsagar czeka Państwa niezapomniana jazda wśród leśnego poszycia, poprzez rwące potoki i górzysty teren. Około 15-minutowy spacer skalistą, lecz bezpieczną górską ścieżką, zaprowadzi Państwa do drugiego co do wysokości wodospadu Indii – spektakularnego i potężnego Dudhsagar. Wizyta w regionie Goa nie może obyć się bez odwiedzenia tej jednej z najpiękniejszych kaskad wodnych tego rejonu świata. Można ją podziwiać jedynie dochodząc tu pieszo, bądź jadąc pociągiem. Dudhsagar, spadając z wysokiego skalnego progu do głębokiej zielonej studni, nie tylko dostarcza obfitą ucztę dla oczu, lecz również daje możliwość ożywczej, relaksującej kąpieli w chłodnej toni wodnej poniżej. Ta wyprawa w samo serce soczystej tropikalnej zieleni przesiąkniętej zapachem laurowców to nie tylko niezapomniana podróż wszystkich zmysłów, ale wręcz wyprawa, której po prostu nie może zabraknąć w programie Państwa wypoczynku.

Największy i najsłynniejszy wodospad Dudhsagar znajduje się w odległości około 60 kilometrów od miasta Panaji. Jego całkowita wysokość wynosi aż 301 metrów, co czyni go piątym pod względem wielkości wodospadem w całych Indiach. Jest też jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w całym regionie. Wielu z nich przyjeżdża tu na trekking, lub po prostu w celu zrobienia pięknych zdjęć.

Cena:
Z hoteli na południu Goa (Bogmallo, Club Mahindra, Grand Intercontinental, Park Hyatt) – 73 usd/os.
Z hoteli północnego i środkowego Goa (Bambolim Beach, Goa Mariott) – 48 usd/os..

DODAJ KOMENTARZ

- liczba odwiedzin
Scroll To Top